1- دیروز ظهر رفته بودم خونه آقای همسایه . همون آقای همسایه ای که حدود ده سال از من بزرگتره . همون که گاهی گعده های شبانه مون تا ساعتای یک ( این ور سال حتی تا دو :| ) هم می کشه . خیلی رفته تو فکر سیل زده ها . می خواد با یکی از همین گروه های جهادی بره . بهش گفتم منم دوست دارم بیام اما مشکل اصلیم خانواده هست . یه هفته من نباشم این ها چیکار کنن ! گفت شما نیا . گفتم اما دوست دارم بیام . گفت : " گاهی وظیفه کاریه که دوستش نداری " گفت یادته چند وقت پیش یه چیزی بهم گفتی ؟! گفتم چی ؟! گفت وقتی که عمه ی من در تهران مریض بود و من هفته ای یک بار بهش سر می زدم و بهش رسیدگی می کردم اما خودشون اصلا به بیماریشون اهمیت نمی دادن . به همین خاطر کار هایی که من می کردم فایده نداشت . وقتی کلافه بودم و این موضوع رو با تو در میون گذاشتم یادته بهم چی گفتی ؟! گفتم نه چی گفتم ؟ گفتی ببین وظیفه چیه از روی احساس و دلسوزی تصمیم نگیر . ( برام جالب بود که یادش مونده ) .

یه مقدار که بیشتر روش فکر کردم دیدم که واقعا آقای همسایه شرایط رفتن رو داره و واقعا من شرایط رفتن رو ندارم . الآن آرامش دارم .

2- سر کوچه به تازگی یه فلافلی باز شده . عیال هوس کرده بود . گفت آقای همسایه هم ازش فلافل گرفتن . گفتن پسر خوبیه . اهل گناباده . دست پسر رو گرفتم و رفتیم سه تا فلافل خریدیم و برگشتیم . خیلی ساده و معمولی بدون هیچ حرف اضافه ای . دیروز ظهر که رفته بودم منزل آقای همسایه بهش گفتم شما یک بار از فلافلی سر کوچه فلافل خریدید من هم یک بار . اما شما باهش دوست شدین و فهمیدین که پسر خوبیه و اهل گناباد . اما من هیچی . کاش من هم مثل شما می تونستم با مردم به خوبی معاشرت کنم ( + وبلاگم رو بیشتر به خاطر همین معاشرت هاش دوست دارم ) گفتم میشه بگین چه گفت و گویی بین شما اتفاق افتاد ؟ گفت با خانواده رفته بودیم فلان مسجد که از خونه کمی دوره . بعد همسرم هوس فلافل کردن . اومدیم همین فلافلی که فلافل بخریم . من یه جمله بهش گفتم : " ما الآن فلانجا بودیم اما برای این که حق همسایگی رو ادا کرده باشیم اومدیم و از شما فلافل گرفتیم :) " خوشش اومد و همین یک جمله یخمون رو باز کرد و همین بهونه ای شد که بیشتر با هم آشنا بشیم .

گفتم دقیقا همینه ! چیزی که من بهش نیاز دارم همین جملات دقیق و یخ باز کُنه ! منتها شما ناخوداگاه همیشه از این جملات شیرین به زبان میاری اما من باید سعی کنم که حرف زدنم زیبا بشه . باید موقع حرف زدن دقت کنم و دنبال جملات ناب بگردم .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

استاد بزرگ کامپیوتر ورزش سرا وبلاگی برای ورزش و فوتبال ایران سیستم صوتی و تصویری اتومبیل آمل ویس مجتمع مسکونی انارستان عرضه مستقیم سفال و سرامیک به کل کشور Adviser ,International Consultant of Industrial ,Trading and Official interior-design18 پاییز گرم Terri