کتابی هست که این شب ها با رفیق می خونیم . به نظرم نگاه نویسنده ی این کتاب به شب قدر با چیز هایی که تا حالا شنیدیم خیلی فرق داره  . همیشه نگاهمون به شب قدر این بوده که شب قدر شبیه که تقدیرات یک ساله ی ما رقم می خوره و خداوند نعمت هایی که قراره در این سال به ما عطا کنه معین می کنه . پس بیایم توی شب قدر دعا کنیم که نعمت های بیشتر و بهتری به ما بده . 
اما نگاه این کتاب به شب قدر اینه : " عظمت شب قدر در این است که انسان بتواند اندازه ها را به دست بیاورد و طرح ریزی کند . " . یعنی تو این شب ها باید برای این همه نعمتی که قراره خدا به ما بدهه طرحی بریزیم و برنامه ای داشته باشیم .

دیشب با رفیق می خوندیم :

" و ما ادراک ما لیله القدر ! ما نمی دانیم این شب چقدر ارزش دارد ! این ساعت ها با ارزش تر از یک عمر است . کسانی که یک عمر حرکت کرده اند و یک ساعت طرح ریزی نداشته اند ، به جایی نمی رسند . گرفتار کندکاری و خرابکاری و دوباره کاری خواهند شد . "

و خوندیم که :

" ما اگر بخواهیم برای هر سال طرحی داشته باشیم ، باید بدانیم در این یک سال چه سرمایه هایی داریم . باور کنید سرمایه ها برایمان مجهول هستند . روزی که چشمها تیز می شود انسان می فهمد که چقدر سرمایه از دست داده و تجارتی نکرده است ! . من همه سرمایها را راکد گذاشته ام ، در حالی که به تمام این ها احتیاج است . "

و با هم یک تصمیم گرفتیم . که از الآن تا شب های قدر و توی شب های قدر بشینیم و داشته هامون رو شناسایی کنیم و براشون طرح و برنامه بریزیم . یک سند یک ساله ! که قراره در طول مدت این یک سال مسیر زندگی ما رو مشخص کنه . دعای جوشن هم سر جای خودش ، حالا اگه همه ی فراز هاش رو نشد بخونیم عوضش چیزِ با ارزشی به دست میاریم .

+ انشاالله این سند یک ساله رو تهیه می کنم و تا جاییش که قابل انتشار بود اینجا میارم . شما رو به این چالش ، چالش سند یک ساله ی زندگی دعوت می کنم که شما هم از این فرصتِ شب های قدر استفاده کنین و یه نگاه دوباره به زندگی داشته باشین و برای داشته ها تون برنامه ریزی کنین . اگه هم دوست داشتین پُست کنین .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آرامش سالم زيبا یخچال صنعتی طراحی و چاپ کاتالوگ, بروشور و پوستر و سررسید Joshua نمايندگي فروش محصولات چوبي و دکوراتيو nb Raahblog آشپزی 20 دوره آموزش آنلاین خورشید