حال داغانی داشتم . به معنای واقعی کلمه . دور تا دورِ خانه ی کوچکمان دائما مشغول راه رفتن بودم . سر به زیر و در اعماق افکارم . کاملا معلوم بود که خانم دلدار کلافه شده بود ولی سعی می کرد درکم کند . محمد حسین هم پشت سرم راه می رفت و با هم صد بار خانه را دور زدیم . دلم پُر بود . پُر از چی نمی دانم . وقتی ظرفی پر باشد کوچکترین ضربه باعث می شود که سر ریز شود . اما من به زور جلویش را می گرفتم . فیلمِ "لاتاری" را با هم نگاه کردیم . خیلی قشنگ بود . اشک داشت . اگر محمد حسین نبود شاید خانه ی ما را سیل برده بود ! تلویزیون شعرا را نشان می داد که محضر رهبری شعر می خواندند . خیلی زیبا بود . اشک داشت . راه می رفتم و تماشا می کردم و محمد حسین هم به دنبال من . هرطور بود جلوی سیل را گرفتم !
وقت خواب رسید . باید می خوابیدیم . به دلدار گفتم شما بخوابین من هم میام . یک روز پای یک منبری حرف خیلی خوبی شنیدم . گفت ما ها که هر شب تا ساعت یک بیداریم . قبل ازخواب خیلی راحت می توانیم نماز شب بخوانیم و لازم نیست زحمت بکشیم و قبل نماز صبح بیدار بشویم . وضو گرفتم . تصمیم گرفتم که سه رکعت از آخر نماز شب را بخوانم . دو رکعت اولش را خواندم و کمی اشک ریختم . دیگر لازم نبود جلوی خودم را بگیرم . سجده رفتم و اشک ریختم و از خدا خواستم کمکم کند . ناگهان یاد قرآن و استخاره افتادم . قبل از شروع رکعت آخر رفتم و قرآن کوچکم را آوردم . رکعت آخر را هم خواندم و اشک ریختم و از خدا کمک خواستم . سه تا قل هو الله ، سه تا صلوات و قرآن را باز کردم ، آیات همه ش من را به صبر و تحمل فرا می خواندند . تا این که به این آیه رسیدم :
و ذا النون اذ ذهب مغاضبا فظن ان لن نقدر علیه فنادی فی الظلمات ان لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین فاستجبنا له و نجیناه من الغم و کذلک ننجی المومنین
اشک تبدیل شد به سیل .
بیدل در اعماق تاریکی ها فریاد زد : خدایا ! خطا از تو نیست ! این من هستم که با خودم بد کردم . . خداوند صدایش را شنید و از غم نجاتش داد .

+ از این تغییر ناگهانی از همتون عذر می خوام . اول مصر بودم که حذف کنم اما جمع بندی نهاییم این شد که اینجا می مانم فقط و فقط برای نوشتن . شاید هم یک روز حذف کردم . 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دستگاه تصفيه آب خانگي بهترین ارایشگاه با خدمات به روز/ ارایشگاه پرسیما دانلود رایگان Elizabeth سامانه پیام کوتاه ،سامانه پیام کوتاه رایگان ،نمایندگی سامانه پیام کوتاه Carol کافه سایه قیمت لوله پی وی سی برق,قیمت لوله فولادی برق,قیمت سینی کابل,قیمت بست کمربندی فال روزانه ,مداحی,,مدل لباس ,مدل مانتو ,زندگی ,سلامت حامیان دکتر مهدی امیدیان دهکردی